Panduit PSL-CL110
PSL-CL110 picture photo
Mfg. Part Number
PSL-CL110
Manufacturer
Product Category
Lockouts, Padlocks
Brief Description
LOCKOUT CORD FOR 110V PLUG
Datasheet Download
PSL-CL110.pdf
Availability of PSL-CL110
QUANTITY
PSL-CL110 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSL-CL110
Internal Part NumberEIS-PSL-CL110
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyLockouts, Padlocks
Series-
TypeLockout
For Use With/Related Products120V AC Corded Plugs
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSL-CL110
Related LinksPSL-, PSL-CL110 Datasheet, Panduit Distributor
PSL-CL110 Details Description
Related parts for PSL-CL110
RES 240K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO220-7 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 13K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
LS,STR,SNB,PSA datasheet.pdf
MICRO 37C S 10" WHT JACKS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 4X2SON datasheet.pdf