NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN009-100W,127
PSMN009-100W,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN009-100W,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 100A SOT429
Datasheet Download
PSMN009-100W,127.pdf
Availability of PSMN009-100W,127
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PSMN009-100W,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN009-100W,127
Internal Part NumberEIS-PSMN009-100W,127
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jun/2009
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs9 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs214nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds9000pF @ 25V
Power - Max300W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3
Supplier Device PackageTO-247-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN009-100W,127
PSMN009-100W,127 Details Description
Related parts for PSMN009-100W,127
FIXED IND 220UH 800MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
XLATOR LVPECL/LVDS-LVTTL 8-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
TRANSFORMER FLYBACK 48UH SMD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf