NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN013-100ES,127
PSMN013-100ES,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN013-100ES,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V I2PAK
Datasheet Download
PSMN013-100ES,127.pdf
Availability of PSMN013-100ES,127
QUANTITY
PSMN013-100ES,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN013-100ES,127
Internal Part NumberEIS-PSMN013-100ES,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C68A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13.9 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs59nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3195pF @ 50V
Power - Max170W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageI2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN013-100ES,127
PSMN013-100ES,127 Details Description
Related parts for PSMN013-100ES,127
RES SMD 909K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
GROMMET EDGE SLOT SS BLACK datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 10-30VDC 15MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 130K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 23.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20TSSOP datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf