NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN013-100ES,127
PSMN013-100ES,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN013-100ES,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V I2PAK
Datasheet Download
PSMN013-100ES,127.pdf
Availability of PSMN013-100ES,127
QUANTITY
PSMN013-100ES,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN013-100ES,127
Internal Part NumberEIS-PSMN013-100ES,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C68A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13.9 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs59nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3195pF @ 50V
Power - Max170W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageI2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN013-100ES,127
PSMN013-100ES,127 Details Description
Related parts for PSMN013-100ES,127
CONN HEADER VERT 10POS .100 TIN datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 667MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 24POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
3.96 EP HDR ASSY 4P(BLUE) datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf