NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN015-100P,127
PSMN015-100P,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN015-100P,127
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 75A TO220AB
Datasheet Download
PSMN015-100P,127.pdf
Availability of PSMN015-100P,127
QUANTITY
PSMN015-100P,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN015-100P,127
Internal Part NumberEIS-PSMN015-100P,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs15 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs90nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4900pF @ 25V
Power - Max300W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN015-100P,127
PSMN015-100P,127 Details Description
Related parts for PSMN015-100P,127
RES SMD 2.74KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BIT TORXPLUS IP6 0.98" datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH OPEN COL 8DIP GW datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH DARL 8-DIP GW datasheet.pdf
CONN HEAD 2MM 26POS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
FUSE 630MA 350V RADIAL datasheet.pdf