NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN015-100P,127
PSMN015-100P,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN015-100P,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 75A TO220AB
Datasheet Download
PSMN015-100P,127.pdf
Availability of PSMN015-100P,127
QUANTITY
PSMN015-100P,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN015-100P,127
Internal Part NumberEIS-PSMN015-100P,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs15 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs90nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4900pF @ 25V
Power - Max300W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN015-100P,127
PSMN015-100P,127 Details Description
Related parts for PSMN015-100P,127
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS OTP 8DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 66M OHM 1% 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1410 datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf