NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN022-30BL,118
PSMN022-30BL,118 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN022-30BL,118
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 30A D2PAK
Datasheet Download
PSMN022-30BL,118.pdf
Availability of PSMN022-30BL,118
QUANTITY
PSMN022-30BL,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN022-30BL,118
Internal Part NumberEIS-PSMN022-30BL,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fab Source 28/Apr/2014
Alternative Leadframe Supplier 17/Jun/2014
PCN PackagingReel Trailer Update 08/May/2015
Reel Trailer Revision 14/Sep/2015
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C30A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs22.6 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs9nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds447pF @ 15V
Power - Max41W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN022-30BL,118
PSMN022-30BL,118 Details Description
Related parts for PSMN022-30BL,118
DIODE SCHOTTKY 250V 12A TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 1.98K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 681 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
LI98 FOR LXK8-PWXX-0008 datasheet.pdf
RES 300 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf