NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN026-80YS,115
PSMN026-80YS,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN026-80YS,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 80V 34A LFPAK
Datasheet Download
PSMN026-80YS,115.pdf
Availability of PSMN026-80YS,115
QUANTITY
PSMN026-80YS,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN026-80YS,115
Internal Part NumberEIS-PSMN026-80YS,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLFPAK Trench 6 MOSFETs
PCN Assembly/OriginWafer Fab Addition 12/May/2014
PCN PackagingLeader/Trailer Update 03/Apr/2015
Lighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingDigi-Reel®
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs27.5 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs20nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1200pF @ 40V
Power - Max74W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN026-80YS,115
PSMN026-80YS,115 Details Description
Related parts for PSMN026-80YS,115
CONN LOW PRO 6 POS 156X200C/L datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 35A DC datasheet.pdf
IC GATE INVERTER SGL SOT353 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1500V 2A SOD57 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 31POS datasheet.pdf
RES 3.36K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RAIL-MOUNTABLE SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7S 0805 datasheet.pdf