NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN034-100BS,118
PSMN034-100BS,118 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN034-100BS,118
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 32A D2PAK
Datasheet Download
PSMN034-100BS,118.pdf
Availability of PSMN034-100BS,118
QUANTITY
PSMN034-100BS,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN034-100BS,118
Internal Part NumberEIS-PSMN034-100BS,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fab Source 28/Apr/2014
Alternative Leadframe Supplier 17/Jun/2014
PCN PackagingReel Trailer Update 08/May/2015
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C32A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs34.5 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs23.8nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1201pF @ 50V
Power - Max86W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN034-100BS,118
PSMN034-100BS,118 Details Description
Related parts for PSMN034-100BS,118
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
FUSEHOLDER CAP 6.3X32 SLOT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 10V 20% 0603 datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC NOVALITHIC 1/2 BRIDGE TO263-7 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf