NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN1R3-30YL,115
PSMN1R3-30YL,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN1R3-30YL,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK
Datasheet Download
PSMN1R3-30YL,115.pdf
Availability of PSMN1R3-30YL,115
QUANTITY
PSMN1R3-30YL,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN1R3-30YL,115
Internal Part NumberEIS-PSMN1R3-30YL,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLFPAK Trench 6 MOSFETs
PCN Design/SpecificationSolder Material Update 14/Sep/2015
PCN Assembly/OriginT6 TrenchMOS 17/Jul/2013
PCN PackagingLeader/Trailer Update 03/Apr/2015
Lighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingDigi-Reel®
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.3 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs100nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds6227pF @ 12V
Power - Max121W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-1023, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN1R3-30YL,115
PSMN1R3-30YL,115 Details Description
Related parts for PSMN1R3-30YL,115
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW MSD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 10% 1000W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 95A PNL MNT datasheet.pdf