NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN1R5-30YL,115
PSMN1R5-30YL,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN1R5-30YL,115
Brief Description
MOSFET N-CH 30V LFPAK
Datasheet Download
PSMN1R5-30YL,115.pdf
Availability of PSMN1R5-30YL,115
QUANTITY
PSMN1R5-30YL,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN1R5-30YL,115
Internal Part NumberEIS-PSMN1R5-30YL,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSolder Material Update 14/Sep/2015
PCN Assembly/OriginWafer Fab Addition 12/May/2014
PCN PackagingLeader/Trailer Update 03/Apr/2015
Lighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.5 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs77.9nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds5057pF @ 12V
Power - Max109W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN1R5-30YL,115
PSMN1R5-30YL,115 Details Description
Related parts for PSMN1R5-30YL,115
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 42"L X 36"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 14POS T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 612 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W SMBJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD523 datasheet.pdf