NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN3R3-80ES,127
PSMN3R3-80ES,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN3R3-80ES,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 80V 120A I2PAK
Datasheet Download
PSMN3R3-80ES,127.pdf
Availability of PSMN3R3-80ES,127
QUANTITY
PSMN3R3-80ES,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN3R3-80ES,127
Internal Part NumberEIS-PSMN3R3-80ES,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs3.3 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs139nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds9961pF @ 40V
Power - Max338W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageI2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN3R3-80ES,127
PSMN3R3-80ES,127 Details Description
Related parts for PSMN3R3-80ES,127
HEADER OPEN SLOT 2LVL.300 8POS datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/2W .02% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3K OHM 1% 250W datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.0082UF RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FO C/A LC ORN MTRJ 50/125 ORN datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf