NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN4R3-100ES,127
PSMN4R3-100ES,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN4R3-100ES,127
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 120A I2PAK
Datasheet Download
PSMN4R3-100ES,127.pdf
Availability of PSMN4R3-100ES,127
QUANTITY
PSMN4R3-100ES,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN4R3-100ES,127
Internal Part NumberEIS-PSMN4R3-100ES,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.3 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs170nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds9900pF @ 50V
Power - Max338W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageI2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN4R3-100ES,127
PSMN4R3-100ES,127 Details Description
Related parts for PSMN4R3-100ES,127
MOSFET N-CH 800V 3.6A TO-220AB datasheet.pdf
CONN FPC VERT 21POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 233.4VC R6 datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONTACT SKT 14-16 AWG SLVR CRIMP datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf