NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN4R4-80BS,118
PSMN4R4-80BS,118 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN4R4-80BS,118
Brief Description
MOSFET N-CH 80V 100A D2PAK
Datasheet Download
PSMN4R4-80BS,118.pdf
Availability of PSMN4R4-80BS,118
QUANTITY
PSMN4R4-80BS,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN4R4-80BS,118
Internal Part NumberEIS-PSMN4R4-80BS,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingReel Trailer Update 08/May/2015
Reel Trailer Revision 14/Sep/2015
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.5 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs125nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds8400pF @ 40V
Power - Max306W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN4R4-80BS,118
PSMN4R4-80BS,118 Details Description
Related parts for PSMN4R4-80BS,118
CBL RIBN 26COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 10 STER 32QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.01A 22 MOHM TH datasheet.pdf