NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN5R0-80PS,127
PSMN5R0-80PS,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN5R0-80PS,127
Brief Description
MOSFET N-CH 80V 100A TO220AB
Datasheet Download
PSMN5R0-80PS,127.pdf
Availability of PSMN5R0-80PS,127
QUANTITY
PSMN5R0-80PS,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN5R0-80PS,127
Internal Part NumberEIS-PSMN5R0-80PS,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTO220 with Trench 6 MOSFETs
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.7 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs101nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds6793pF @ 12V
Power - Max270W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN5R0-80PS,127
PSMN5R0-80PS,127 Details Description
Related parts for PSMN5R0-80PS,127
DIODE ZENER 28V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 16DIP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 150POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf