NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN6R0-30YL,115
PSMN6R0-30YL,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN6R0-30YL,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 79A LFPAK
Datasheet Download
PSMN6R0-30YL,115.pdf
Availability of PSMN6R0-30YL,115
QUANTITY
PSMN6R0-30YL,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN6R0-30YL,115
Internal Part NumberEIS-PSMN6R0-30YL,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLFPAK Trench 6 MOSFETs
PCN Assembly/OriginWafer Fab Addition 12/May/2014
PCN PackagingLeader/Trailer Update 03/Apr/2015
Lighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C79A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs6 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs24nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1425pF @ 12V
Power - Max55W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN6R0-30YL,115
PSMN6R0-30YL,115 Details Description
Related parts for PSMN6R0-30YL,115
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.224" datasheet.pdf
RES 3G OHM 1.5W 1% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 9CIRC .375 datasheet.pdf
TV 39C 39#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
150UF 16V 8X8X10MM 125C 1500H datasheet.pdf