NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN6R5-80PS,127
PSMN6R5-80PS,127 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN6R5-80PS,127
Brief Description
MOSFET N-CH 80V TO220AB
Datasheet Download
PSMN6R5-80PS,127.pdf
Availability of PSMN6R5-80PS,127
QUANTITY
PSMN6R5-80PS,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN6R5-80PS,127
Internal Part NumberEIS-PSMN6R5-80PS,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fab Source 28/Apr/2014
Standard Package50
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs6.9 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs71nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4461pF @ 40V
Power - Max210W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN6R5-80PS,127
PSMN6R5-80PS,127 Details Description
Related parts for PSMN6R5-80PS,127
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC NETWORK PWR CTRL 36-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 24A 3.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 FLEX IP20/ datasheet.pdf
CHISEL 30 1.20MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 56QFN datasheet.pdf
CONN MALE M12 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf