NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PSMN8R0-30YLC,115
PSMN8R0-30YLC,115 picture photo
Mfg. Part Number
PSMN8R0-30YLC,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 54A LL LFPAK
Datasheet Download
PSMN8R0-30YLC,115.pdf
Availability of PSMN8R0-30YLC,115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PSMN8R0-30YLC,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSMN8R0-30YLC,115
Internal Part NumberEIS-PSMN8R0-30YLC,115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 25/Dec/2013
PCN PackagingLighter Reel Update 29/Aug/2015
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 4.5V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C54A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs7.9 mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id1.95V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs15nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds848pF @ 15V
Power - Max42W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSMN8R0-30YLC,115
PSMN8R0-30YLC,115 Details Description
Related parts for PSMN8R0-30YLC,115
LED TITANBRITE WM WHT 3000K 6SMD datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 175A 600V 3POLE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS JAM NUT PIN M12 datasheet.pdf
ACTIVATION MIKROPASCAL PRO8051 datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/RAIL A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN RECEPT BD/BD 20POS .4MM SMD datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN PLUG datasheet.pdf
150UF 35V 8X11,5 datasheet.pdf