Yageo PSP7WSJB-470R
PSP7WSJB-470R picture photo
Mfg. Part Number
PSP7WSJB-470R
Brief Description
RES 470 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
PSP7WSJB-470R.pdf
Availability of PSP7WSJB-470R
QUANTITY
PSP7WSJB-470R Order Process
Ship out your order
Specifications of PSP7WSJB-470R
Internal Part NumberEIS-PSP7WSJB-470R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package500
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.354" Square x 0.984" L (9.00mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSP7WSJB-470R
Related LinksPSP7WS, PSP7WSJB-470R Datasheet, Yageo Distributor
PSP7WSJB-470R Details Description
Related parts for PSP7WSJB-470R
BOARD EVAL FOR AD5405 datasheet.pdf
RES 12K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 1700MC 7NS 324FBGA datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 6pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMA datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 40MA SC70-5 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 10A 27 MOHM TH datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf