Yageo PSP7WSJB-91R
PSP7WSJB-91R picture photo
Mfg. Part Number
PSP7WSJB-91R
Brief Description
RES 91 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
PSP7WSJB-91R.pdf
Availability of PSP7WSJB-91R
QUANTITY
PSP7WSJB-91R Order Process
Ship out your order
Specifications of PSP7WSJB-91R
Internal Part NumberEIS-PSP7WSJB-91R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package500
PackagingBulk
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.354" Square x 0.984" L (9.00mm x 25.00mm)