Cornell Dubilier Electronics PSU24315A
PSU24315A picture photo
Mfg. Part Number
PSU24315A
Brief Description
CAP ALUM 243UF 125V QC TERM
Datasheet Download
PSU24315A.pdf
Availability of PSU24315A
QUANTITY
PSU24315A Order Process
Ship out your order
Specifications of PSU24315A
Internal Part NumberEIS-PSU24315A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance243µF
Tolerance-0%, +20%
Voltage Rating125V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Lead Spacing-
Size / Dimension1.438" Dia (36.53mm)
Height - Seated (Max)3.375" (85.73mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSU24315A
Related LinksPSU2, PSU24315A Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
PSU24315A Details Description
Related parts for PSU24315A
TRIAC ALTERNISTOR 600V 16A TO220 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 165MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CABLE SMA RA-SMA JACK RG-142 36" datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
8379-3 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
FAN AXIAL 91.5X25.5MM 220/240VAC datasheet.pdf
IC ELECTRONIC VOLUME CTRL MPF30S datasheet.pdf
LENS 1POS 13.9MM SQ 8.86MM H CLR datasheet.pdf