Cornell Dubilier Electronics PSU32415A
PSU32415A picture photo
Mfg. Part Number
PSU32415A
Brief Description
CAP ALUM 324UF 125V QC TERM
Datasheet Download
PSU32415A.pdf
Availability of PSU32415A
QUANTITY
PSU32415A Order Process
Ship out your order
Specifications of PSU32415A
Internal Part NumberEIS-PSU32415A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
PackagingBulk
Capacitance324µF
Tolerance-0%, +20%
Voltage Rating125V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Lead Spacing-
Size / Dimension1.438" Dia (36.53mm)
Height - Seated (Max)4.435" (112.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSU32415A
Related LinksPSU3, PSU32415A Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
PSU32415A Details Description
Related parts for PSU32415A
IC REG LDO ADJ 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
RELAY MONITOR VOLT 65-260VAC/DC datasheet.pdf
IC VIDEO LINE DVR 54MSPS 9DSBGA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.5A 250V datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf