Cornell Dubilier Electronics PSU43015A
PSU43015A picture photo
Mfg. Part Number
PSU43015A
Brief Description
CAP ALUM 430UF 125V QC TERM
Datasheet Download
PSU43015A.pdf
Availability of PSU43015A
QUANTITY
PSU43015A Order Process
Ship out your order
Specifications of PSU43015A
Internal Part NumberEIS-PSU43015A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance430µF
Tolerance-0%, +20%
Voltage Rating125V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Lead Spacing-
Size / Dimension1.813" Dia (46.05mm)
Height - Seated (Max)3.375" (85.73mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSU43015A
Related LinksPSU4, PSU43015A Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
PSU43015A Details Description
Related parts for PSU43015A
SW SPDT 10A HINGE LEVER SLD 125V datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
TOWER SYSTEM MODULE S12G240 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf