Amphenol Industrial PT00A-14-19SW
PT00A-14-19SW picture photo
Mfg. Part Number
PT00A-14-19SW
Brief Description
CONN RCPT 19POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
PT00A-14-19SW.pdf
Availability of PT00A-14-19SW
QUANTITY
PT00A-14-19SW Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00A-14-19SW
Internal Part NumberEIS-PT00A-14-19SW
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00A-14-19SW
Related LinksPT00A-, PT00A-14-19SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00A-14-19SW Details Description
Related parts for PT00A-14-19SW
CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A SC63 datasheet.pdf
FITTING RIGHT ANGLE PD6 IVORY datasheet.pdf
TERM RING EXP NYL 12-10AWG 3/8 datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 2W SMBG datasheet.pdf