Amphenol Industrial PT00A-18-30S
PT00A-18-30S picture photo
Mfg. Part Number
PT00A-18-30S
Brief Description
CONN RCPT 30POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
PT00A-18-30S.pdf
Availability of PT00A-18-30S
QUANTITY
PT00A-18-30S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00A-18-30S
Internal Part NumberEIS-PT00A-18-30S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions30
Shell Size - Insert18-30
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00A-18-30S
Related LinksPT00A-, PT00A-18-30S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00A-18-30S Details Description
Related parts for PT00A-18-30S
FIXED IND 68UH 450MA 1.21 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
POWER MODULE IGBT 600V 30A SP1 datasheet.pdf
JTAG EMULATOR FOR COLDFIRE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 5SIP datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 350MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
96 CKT FEMALE CONN RNV 303 020 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 1100UF 20% 75V FLATPACK datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 64POS datasheet.pdf