Amphenol Industrial PT00A-22-36S(SR)
PT00A-22-36S(SR) picture photo
Mfg. Part Number
PT00A-22-36S(SR)
Brief Description
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
PT00A-22-36S(SR).pdf
Availability of PT00A-22-36S(SR)
QUANTITY
PT00A-22-36S(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00A-22-36S(SR)
Internal Part NumberEIS-PT00A-22-36S(SR)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions36
Shell Size - Insert22-36
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00A-22-36S(SR)
Related LinksPT00A-22, PT00A-22-36S(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00A-22-36S(SR) Details Description
Related parts for PT00A-22-36S(SR)
IC REG BCK 1.5V 0.5A SYNC 8DSBGA datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 4CH OPEN COLL 16SO datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 1.8V 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES MO 1W 1.2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
10M ETHERNET RIGHT ANGLE MALE datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 950MA 387 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf