Amphenol Industrial PT00A22-36SY-SR
PT00A22-36SY-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT00A22-36SY-SR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PT 36C 36#20 SKT RECP
Datasheet Download
PT00A22-36SY-SR.pdf
Availability of PT00A22-36SY-SR
QUANTITY
PT00A22-36SY-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00A22-36SY-SR
Internal Part NumberEIS-PT00A22-36SY-SR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00A22-36SY-SR
Related LinksPT00A22, PT00A22-36SY-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00A22-36SY-SR Details Description
Related parts for PT00A22-36SY-SR
CONN CAP REAR 12POS UNIV-MNL II datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 730MA 146.4 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf