Amphenol Industrial PT00E12-10SZ-SR
PT00E12-10SZ-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT00E12-10SZ-SR
Brief Description
PT 10C 10#20 SKT RECP
Datasheet Download
PT00E12-10SZ-SR.pdf
Availability of PT00E12-10SZ-SR
QUANTITY
PT00E12-10SZ-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00E12-10SZ-SR
Internal Part NumberEIS-PT00E12-10SZ-SR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00E12-10SZ-SR
Related LinksPT00E12, PT00E12-10SZ-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00E12-10SZ-SR Details Description
Related parts for PT00E12-10SZ-SR
KEYPAD LIGHT DUTY 4 KEY ARROWS datasheet.pdf
CONN HEADER .120 9POS PCB 30AU datasheet.pdf
IC ZNEO MCU FLASH 32K 100QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 525KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 60POS SMD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12MM VERT 24PPR datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf