Amphenol Industrial PT00E16-8SX-SR
PT00E16-8SX-SR picture photo
Mfg. Part Number
PT00E16-8SX-SR
Brief Description
PT 8C 8#16 SKT RECP
Datasheet Download
PT00E16-8SX-SR.pdf
Availability of PT00E16-8SX-SR
QUANTITY
PT00E16-8SX-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00E16-8SX-SR
Internal Part NumberEIS-PT00E16-8SX-SR
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00E16-8SX-SR
Related LinksPT00E16, PT00E16-8SX-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00E16-8SX-SR Details Description
Related parts for PT00E16-8SX-SR
RES SMD 86.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 90A 530VAC datasheet.pdf
IC 1.08V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
HEADER 4POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
MICRO 31C S 36" WHT NI datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TV 8C 8#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
6800UF 16V 16X35MM 105C 4000H datasheet.pdf