Amphenol Industrial PT00P-22-21S(SR)
PT00P-22-21S(SR) picture photo
Mfg. Part Number
PT00P-22-21S(SR)
Brief Description
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
PT00P-22-21S(SR).pdf
Availability of PT00P-22-21S(SR)
QUANTITY
PT00P-22-21S(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00P-22-21S(SR)
Internal Part NumberEIS-PT00P-22-21S(SR)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00P-22-21S(SR)
Related LinksPT00P-22, PT00P-22-21S(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00P-22-21S(SR) Details Description
Related parts for PT00P-22-21S(SR)
IC 4.55V SUPPLY MONITOR 8-DIP datasheet.pdf
CONN SCSI.085" FEM RA SLDR 50POS datasheet.pdf
IC 20-BIT BUS SW 2PORT 48-BQSOP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 40POS .050" SMD datasheet.pdf
SSD 288GB SCSI datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 190MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
9+9 WAY M VERT SMT WOJS datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
IC FPGA 574 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS datasheet.pdf