Amphenol Industrial PT00SE-22-32S
PT00SE-22-32S picture photo
Mfg. Part Number
PT00SE-22-32S
Brief Description
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
PT00SE-22-32S.pdf
Availability of PT00SE-22-32S
QUANTITY
PT00SE-22-32S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00SE-22-32S
Internal Part NumberEIS-PT00SE-22-32S
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00SE-22-32S
Related LinksPT00SE, PT00SE-22-32S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00SE-22-32S Details Description
Related parts for PT00SE-22-32S
CONN MALE RCPT 6POS REAR MT datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID STATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/4W CARBON LOG datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079 24 POS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 125MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
WHT 3 POS METAL RTN R datasheet.pdf