Amphenol Industrial PT00SE24-61P-SR-F0
PT00SE24-61P-SR-F0 picture photo
Mfg. Part Number
PT00SE24-61P-SR-F0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT00SE24-61P-SR-F0.pdf
Availability of PT00SE24-61P-SR-F0
QUANTITY
PT00SE24-61P-SR-F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT00SE24-61P-SR-F0
Internal Part NumberEIS-PT00SE24-61P-SR-F0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT00SE24-61P-SR-F0
Related LinksPT00SE24-, PT00SE24-61P-SR-F0 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT00SE24-61P-SR-F0 Details Description
Related parts for PT00SE24-61P-SR-F0
CAP THIN FILM 3.9PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC SW ONE HS SPDT 1.6/2.7V 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR CURR SENSE 15A 1:1:100 SMD datasheet.pdf
IC CAPZERO 825V 1000NF 8-SOIC datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.2W .001% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 31C P 24" WHT JACKS datasheet.pdf