Amphenol Industrial PT01SE-18-30S(SR)
PT01SE-18-30S(SR) picture photo
Mfg. Part Number
PT01SE-18-30S(SR)
Brief Description
CONN RCPT 30POS INLINE SKT
Datasheet Download
PT01SE-18-30S(SR).pdf
Availability of PT01SE-18-30S(SR)
QUANTITY
PT01SE-18-30S(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01SE-18-30S(SR)
Internal Part NumberEIS-PT01SE-18-30S(SR)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions30
Shell Size - Insert18-30
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01SE-18-30S(SR)
Related LinksPT01SE-1, PT01SE-18-30S(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01SE-18-30S(SR) Details Description
Related parts for PT01SE-18-30S(SR)
MOSFET N-CH 500V 20A TO-220 datasheet.pdf
IC 16-CH HS DIFF DRIVER 64-TSSOP datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
CAP 37POS FOR PLUG W/LANYARD datasheet.pdf
IC DSP 16/32B 300MHZ 168CSPBGA datasheet.pdf
FUSE BLOCK COVER ACS 60A 600V datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8VSOP datasheet.pdf