Amphenol Industrial PT01SE-22-21S(SR)
PT01SE-22-21S(SR) picture photo
Mfg. Part Number
PT01SE-22-21S(SR)
Brief Description
CONN RCPT 21POS INLINE SKT
Datasheet Download
PT01SE-22-21S(SR).pdf
Availability of PT01SE-22-21S(SR)
QUANTITY
PT01SE-22-21S(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01SE-22-21S(SR)
Internal Part NumberEIS-PT01SE-22-21S(SR)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01SE-22-21S(SR)
Related LinksPT01SE-2, PT01SE-22-21S(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01SE-22-21S(SR) Details Description
Related parts for PT01SE-22-21S(SR)
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LCD CTRLR 128LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 60.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SNSW 10A SLDR 70500840 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
10",INDOOR,+ETH,24V datasheet.pdf