Amphenol Industrial PT01SE-22-32P(SR)LC
PT01SE-22-32P(SR)LC picture photo
Mfg. Part Number
PT01SE-22-32P(SR)LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
PT01SE-22-32P(SR)LC.pdf
Availability of PT01SE-22-32P(SR)LC
QUANTITY
PT01SE-22-32P(SR)LC Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01SE-22-32P(SR)LC
Internal Part NumberEIS-PT01SE-22-32P(SR)LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-26482 Series I, PT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
FeaturesStrain Relief
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01SE-22-32P(SR)LC
Related LinksPT01SE-22, PT01SE-22-32P(SR)LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01SE-22-32P(SR)LC Details Description
Related parts for PT01SE-22-32P(SR)LC
SOCKET EXTERNAL TORX E7 1.00" datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES .15 OHM 1% 5W AXIAL WW datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 8.5A TO-3PN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
GROMMET 0.196" NYLON GRAY datasheet.pdf
0.755 VERT HDR W/O MTG HOLE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf