Amphenol Industrial PT01US12-10S
PT01US12-10S picture photo
Mfg. Part Number
PT01US12-10S
Brief Description
PT 10C 10#20 SKT RECP
Datasheet Download
PT01US12-10S.pdf
Availability of PT01US12-10S
QUANTITY
PT01US12-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT01US12-10S
Internal Part NumberEIS-PT01US12-10S
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT01US12-10S
Related LinksPT01US, PT01US12-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT01US12-10S Details Description
Related parts for PT01US12-10S
BOX ABS BLACK 6"L X 3.25"W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
ASSY HDR VERT NO-BOSS DUAL ROW E datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf