Amphenol Industrial PT02A-10-6P(330)
PT02A-10-6P(330) picture photo
Mfg. Part Number
PT02A-10-6P(330)
Brief Description
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN
Datasheet Download
PT02A-10-6P(330).pdf
Availability of PT02A-10-6P(330)
QUANTITY
PT02A-10-6P(330) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02A-10-6P(330)
Internal Part NumberEIS-PT02A-10-6P(330)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions6
Shell Size - Insert10-6
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02A-10-6P(330)
Related LinksPT02A-10, PT02A-10-6P(330) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02A-10-6P(330) Details Description
Related parts for PT02A-10-6P(330)
24 PIN TEST CLIP .5/.6 ROW SPACE datasheet.pdf
CARD ENGINE 32MB FLASH 64MB RAM datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 26POS M-M 2" datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 BRASS 16MM datasheet.pdf
ACCES METAL MULTIPLE CABLE SEAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 1111 datasheet.pdf