Amphenol Industrial PT02A-22-34S(025)
PT02A-22-34S(025) picture photo
Mfg. Part Number
PT02A-22-34S(025)
Brief Description
CONN RCPT 34POS BOX MNT SKT
Datasheet Download
PT02A-22-34S(025).pdf
Availability of PT02A-22-34S(025)
QUANTITY
PT02A-22-34S(025) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02A-22-34S(025)
Internal Part NumberEIS-PT02A-22-34S(025)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-26482 Series I, PT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions34
Shell Size - Insert22-34
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02A-22-34S(025)
Related LinksPT02A-22, PT02A-22-34S(025) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02A-22-34S(025) Details Description
Related parts for PT02A-22-34S(025)
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN RPSMA BL CRJA-CPV 8.5" COAX datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 6POS VERT T/H datasheet.pdf
SWITCH DIP 6POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA PLCC datasheet.pdf
IC REGSTERD TRSCVR 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 257TAPS 16-QFN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 6HSON datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf