Amphenol Industrial PT02A16-26P-002
PT02A16-26P-002 picture photo
Mfg. Part Number
PT02A16-26P-002
Brief Description
PT 26C 26#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT02A16-26P-002.pdf
Availability of PT02A16-26P-002
QUANTITY
PT02A16-26P-002 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02A16-26P-002
Internal Part NumberEIS-PT02A16-26P-002
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02A16-26P-002
Related LinksPT02A16, PT02A16-26P-002 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02A16-26P-002 Details Description
Related parts for PT02A16-26P-002
MOSFET N-CH 100V 9.7A TO220FP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 135MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH DARLNG 8-SO datasheet.pdf
1.27MM 25DEG DDR DIMM .76AULF datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8051 8KB SOIC16 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FLEXWIRE PRIMARY-8/ L datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 25 V datasheet.pdf