Amphenol Industrial PT02C20-16SW
PT02C20-16SW picture photo
Mfg. Part Number
PT02C20-16SW
Brief Description
PT 16C 16#16 SKT RECP
Datasheet Download
PT02C20-16SW.pdf
Availability of PT02C20-16SW
QUANTITY
PT02C20-16SW Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02C20-16SW
Internal Part NumberEIS-PT02C20-16SW
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02C20-16SW
Related LinksPT02C2, PT02C20-16SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02C20-16SW Details Description
Related parts for PT02C20-16SW
TRANS NPN/PNP 50V 0.5A MINI5 datasheet.pdf
TRANSFORMR CCFL 14W 15V 30MA SMD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT BORDEAUX datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SCR FAST SW 450A 200V TO-220AC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
VERTICAL GUIDE PIN SLOTT HDR datasheet.pdf
CAP FILM 0.0024UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf