Amphenol Industrial PT03A12-8S-027
PT03A12-8S-027 picture photo
Mfg. Part Number
PT03A12-8S-027
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PT 8C 8#20 SKT RECP
Datasheet Download
PT03A12-8S-027.pdf
Availability of PT03A12-8S-027
QUANTITY
PT03A12-8S-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT03A12-8S-027
Internal Part NumberEIS-PT03A12-8S-027
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT03A12-8S-027
Related LinksPT03A12, PT03A12-8S-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT03A12-8S-027 Details Description
Related parts for PT03A12-8S-027
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 1206 datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 20X4 BLU/WHT datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.5PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
FAN BLOWER 40X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 50POS datasheet.pdf