Amphenol Industrial PT05A12-10P
PT05A12-10P picture photo
Mfg. Part Number
PT05A12-10P
Brief Description
PT 10C 10#20 PIN PLUG
Datasheet Download
PT05A12-10P.pdf
Availability of PT05A12-10P
QUANTITY
PT05A12-10P Order Process
Ship out your order
Specifications of PT05A12-10P
Internal Part NumberEIS-PT05A12-10P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT05A12-10P
Related LinksPT05A, PT05A12-10P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT05A12-10P Details Description
Related parts for PT05A12-10P
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 98 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
IC 4BIT BINARY FILL ADDER 16SOIC datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 40V 10W datasheet.pdf