Amphenol Industrial PT05SE14-15S-027
PT05SE14-15S-027 picture photo
Mfg. Part Number
PT05SE14-15S-027
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 15C 1#16,14#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT05SE14-15S-027.pdf
Availability of PT05SE14-15S-027
QUANTITY
PT05SE14-15S-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT05SE14-15S-027
Internal Part NumberEIS-PT05SE14-15S-027
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT05SE14-15S-027
Related LinksPT05SE14, PT05SE14-15S-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT05SE14-15S-027 Details Description
Related parts for PT05SE14-15S-027
RES SMD 51.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CONN IDC ZR 9POS 1.5MM 28AWG datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
UM3630 UNIVERSAL MAT 10M datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT1933HDCB datasheet.pdf
SS TIMR RPT CYCLE, 1S, 24VAC datasheet.pdf
MKP 0.82UF 5% 1000VDC DRAWING T7 datasheet.pdf