Amphenol Industrial PT06A-22-34S(470)
PT06A-22-34S(470) picture photo
Mfg. Part Number
PT06A-22-34S(470)
Brief Description
CONN PLUG 34POS INLINE SKT
Datasheet Download
PT06A-22-34S(470).pdf
Availability of PT06A-22-34S(470)
QUANTITY
PT06A-22-34S(470) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06A-22-34S(470)
Internal Part NumberEIS-PT06A-22-34S(470)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions34
Shell Size - Insert22-34
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06A-22-34S(470)
Related LinksPT06A-22, PT06A-22-34S(470) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06A-22-34S(470) Details Description
Related parts for PT06A-22-34S(470)
CONN TERM BLOCK 13POS 3.5MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DESKTOP PS 16-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MCGIGABIT, TX/SX-MM850-SC datasheet.pdf
RES 825 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT VFBGA datasheet.pdf
COMMON MODE FILTERS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG BROWN 1000' datasheet.pdf