Amphenol Industrial PT06J12-10SX
PT06J12-10SX picture photo
Mfg. Part Number
PT06J12-10SX
Brief Description
PT 10C 10#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06J12-10SX.pdf
Availability of PT06J12-10SX
QUANTITY
PT06J12-10SX Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06J12-10SX
Internal Part NumberEIS-PT06J12-10SX
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06J12-10SX
Related LinksPT06J1, PT06J12-10SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06J12-10SX Details Description
Related parts for PT06J12-10SX
CONN RECEPT 10POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 250 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .064DIA TINLEAD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 432 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 44.307MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 16 V datasheet.pdf