Amphenol Industrial PT06P-14-19S(152)
PT06P-14-19S(152) picture photo
Mfg. Part Number
PT06P-14-19S(152)
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE SKT
Datasheet Download
PT06P-14-19S(152).pdf
Availability of PT06P-14-19S(152)
QUANTITY
PT06P-14-19S(152) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06P-14-19S(152)
Internal Part NumberEIS-PT06P-14-19S(152)
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
FeaturesPotted
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06P-14-19S(152)
Related LinksPT06P-14, PT06P-14-19S(152) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06P-14-19S(152) Details Description
Related parts for PT06P-14-19S(152)
IC ADC 14BIT DUAL 2CH 28-SSOP datasheet.pdf
TRIAC 700V 4A DPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf