Amphenol Industrial PT06P-18-32P(152)
PT06P-18-32P(152) picture photo
Mfg. Part Number
PT06P-18-32P(152)
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE PIN
Datasheet Download
PT06P-18-32P(152).pdf
Availability of PT06P-18-32P(152)
QUANTITY
PT06P-18-32P(152) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06P-18-32P(152)
Internal Part NumberEIS-PT06P-18-32P(152)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
FeaturesPotted
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06P-18-32P(152)
Related LinksPT06P-18, PT06P-18-32P(152) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06P-18-32P(152) Details Description
Related parts for PT06P-18-32P(152)
FIXED IND 390UH 880MA 700 MOHM datasheet.pdf
IC DELAY LN 256TAP 265NS 16SOIC datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 26-28AWG GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.32K OHM 1% 30W datasheet.pdf
PUSHBUTTON SWITCH BOOT GRYCOMM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 15W ENC datasheet.pdf