Amphenol Industrial PT06P-22-32S
PT06P-22-32S picture photo
Mfg. Part Number
PT06P-22-32S
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE SKT
Datasheet Download
PT06P-22-32S.pdf
Availability of PT06P-22-32S
QUANTITY
PT06P-22-32S Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06P-22-32S
Internal Part NumberEIS-PT06P-22-32S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06P-22-32S
Related LinksPT06P-, PT06P-22-32S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06P-22-32S Details Description
Related parts for PT06P-22-32S
RES SMD 34.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VHDM 8R DC RCPT 50COL 18MM GOLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
TRANSFORMER/CONVERT 2.2V 5A datasheet.pdf