Amphenol Industrial PT06SE-22-32S(SR)
PT06SE-22-32S(SR) picture photo
Mfg. Part Number
PT06SE-22-32S(SR)
Brief Description
CONN PLUG 32POS INLINE SKT
Datasheet Download
PT06SE-22-32S(SR).pdf
Availability of PT06SE-22-32S(SR)
QUANTITY
PT06SE-22-32S(SR) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06SE-22-32S(SR)
Internal Part NumberEIS-PT06SE-22-32S(SR)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06SE-22-32S(SR)
Related LinksPT06SE-2, PT06SE-22-32S(SR) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06SE-22-32S(SR) Details Description
Related parts for PT06SE-22-32S(SR)
CONN HEADER .100" 58POS DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 243KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
ANALOG INPUT UNIT NPN OUT datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.4MM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf