Amphenol Industrial PT06SE12-3SY-SR-LC
PT06SE12-3SY-SR-LC picture photo
Mfg. Part Number
PT06SE12-3SY-SR-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
PTSE 3C 3#16 SKT PLUG
Datasheet Download
PT06SE12-3SY-SR-LC.pdf
Availability of PT06SE12-3SY-SR-LC
QUANTITY
PT06SE12-3SY-SR-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of PT06SE12-3SY-SR-LC
Internal Part NumberEIS-PT06SE12-3SY-SR-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT06SE12-3SY-SR-LC
Related LinksPT06SE12-, PT06SE12-3SY-SR-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT06SE12-3SY-SR-LC Details Description
Related parts for PT06SE12-3SY-SR-LC
CAP FILM 0.047UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
EMULATOR PCB ADAPTER 48-QFP datasheet.pdf
IC UNVRSL BASEBAND INTRFC 20QFN datasheet.pdf
CONN FFC VERT 11POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 12A PPAK CHIPFET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
POWER EDGE 2 SEG MIXED PS SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf